Wszystko co powinnaś wiedzieć o ginekologii estetycznej

ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna zwana także plastyczna to stosunkowo nowa gałąź medycyny. O ile w wielu krajach rozwija się ona już od kilkunastu lat, o tyle w Polsce znana jest dopiero od kilku. Dzięki ginekologii tego rodzaju, niemalże każda kobieta po porodzie może zupełnie odzyskać swoją kondycję a nawet wygląd narządów rodnych. Okazuje się, że z zabiegów tego typu korzystają nie tylko kobiety będące po porodzie.

Beautiful woman's body

Jednym z częściej wykonanych zabieg jest zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Kobiety miewają z ich powodu kompleksy, choć to nie zawsze one są powodem do podjęcia takiej decyzji. Duże wargi sromowe mogą utrudniać uprawianie pewnych dyscyplin sportowych takich jak jazda konna czy też jazda na rowerze. Zabieg tego rodzaju, jest zabiegiem inwazyjnym, choć może być wykonywany zarówno za pomocą skalpela jak i lasera. Ta druga opcja jest nie tylko bardziej dokładną ale przede wszystkim jest również mniej ryzykowna, a organizm po jej przeprowadzeniu szybciej się regeneruje. Zabieg może być przeprowadzony u każdej kobiety w czasie kiedy nie ma ona miesiączki a okres wstrzemięźliwości seksualnej powinien wynosić kilka tygodni po zabiegu.

Innym zabiegiem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem, jest zabieg mający na celu pozbycie się problemu nietrzymania moczu. Bardzo często dotyczy on kobiet, które rodziły drogami natury oraz pań w wieku starszym. Mięśnie macicy wraz z wiekiem lub też na skutek rozciągnięcia w czasie porodu, tracą swoją sprężystość. Nietrzymanie moczu ma wpływ nie tylko na zmniejszenie komfortu życia, ale także jest niehigieniczne. Zabieg ten jest nie tylko prosty ale także nie należy on do inwazyjnych. Już po kilku godzinach po jego wykonaniu, pacjentka może wrócić do domu. Przez oraz około dwóch tygodni należy zachować wstrzemięźliwości seksualną, w czasie gdy nabłonek macicy zregeneruje się po zabiegu. Zabieg polega na wprowadzeniu końcówki lasera do pochwy pacjentki i poprawienie jej ukrwienia oraz elastyczności mięśni dzięki naświetleniom.

Zapisz

Zapisz