Usuwanie blizn laserem – medycyna czyni cuda

usuwanie blizn gdańsk

Blizny to z jednej strony defekt estetyczny, który nie zagraża naszemu zdrowiu czy życiu, jednakże z drugiej strony powoduje spory dyskomfort psychiczny. Niewielkie, w niewidocznych miejscach nie są dla nas utrapieniem. Jeśli jednak pojawiają się na twarzy, szyi i dekolcie, na rękach czy też nogach, które odsłaniamy przede wszystkim latem, mogą stanowić dla nas spory problem.

Metody walki z bliznami

Blizny powstają po operacjach, urazach i wypadkach. Związane są także ze zmianami trądzikowymi, ale i towarzyszą innym schorzeniom. Dziś możliwe jest ich niemal całkowite pozbycie się bądź też zniwelowanie w takim stopniu, by pacjenci przestali odczuwać dyskomfort psychiczny, w związku z ich występowaniem.

Medycyna potrafi czynić cuda, a usuwanie blizn laserem to dziś jedne z najczęściej wybieranych metod. Wybór techniki laserowej, jak i konkretnego sposobu leczenia zależny jest od rodzaju blizny. Jej umiejscowienia, wyglądu czy też struktury. To na tej podstawie wybiera się aparaturę, która bezpiecznie i skutecznie pozwala uporać się z różnego rodzaju bliznami.

Blizny przerostowe najczęściej leczy się z wykorzystaniem dermabrazji laserowej. Zabieg ten polega na odparowywaniu całej powierzchni blizny, w sposób stopniowy. Z kolei przy zmianach zanikowych bardzo skuteczne okazują się być aparatury wykorzystujące laser frakcyjny. To metoda polegająca na punktowym uszkadzaniu tkanki i jej odbudowie, w miejscu uszkodzenia.

Usuwanie blizn Gdańsk może być wykonane z pomocą nowoczesnego zabiegu, jakim jest laser Icon. Zaawansowana technologicznie platforma laserowa wyposażona jest w urządzenie pozwalające na oznaczenie poziomu melaniny w skórze. W ten sposób dobiera się indywidualnie parametry leczenia. To jedyny laser mogący poszczycić się uzyskaniem certyfikatu, potwierdzającego skuteczność w leczeniu blizn. Zarówno pooperacyjnych, potrądzikowych, pourazowych, jak i poparzeniowych.

Dziś medycyna estetyczna wychodzi nam na przeciw – dzięki niej możemy pozbyć się defektów, przez które nie mogliśmy normalnie funkcjonować i żyć! Usuwanie blizn w Gdańsku i innych klinikach medycyny estetycznej jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś!