Tatuaż – już nie musi być na całe życie

usuwanie tatuażu - sposoby

Tatuaż to świetny sposób na wyrażenie siebie, dodanie swojemu wyglądowi charakteru i stylu. Dzięki tatuażom wygląda się bardziej interesująco. Jednak nie zawsze zrobiony tatuaż spełnia założone wcześniej oczekiwania lub nudzi się po jakimś czasie. To odstrasza potencjalnych klientów studiów tatuażu od ozdobienia swojego ciała. Dotychczas tatuaż był czymś co nosiło się ze sobą już do końca życia, jednak to już przeszłość – możliwe jest usunięcie niechcianego tatuażu!
Oczywiście sprawa nie jest tak prosta. Dużo zależy od rodzaju oraz wielkości tatuażu, metody wykonania czy koloru. Najłatwiej jest usunąć tatuaż czasowy, ponieważ w tym przypadku barwnik jest wprowadzany bardzo płytko i z biegiem czasu naturalnie złuszcza się wraz z naskórkiem. Prostszy do usunięcia będzie tatuaż w ciemnym kolorze (czarnym lub granatowym). Gorzej jest usunąć tatuaż czerwony i pomarańczowy, a także zielony i żółty. Najtrudniej pozbyć się koloru białego, świecącego w promieniowaniu ultrafioletowym.
Łatwiejsze do usunięcia są tatuaże profesjonalne, ponieważ tutaj barwnik ląduje bardzo głęboko pod skórą i zostaje odizolowany. Nie jest to jednak niemożliwe.
Metod usuwania tatuażów jest kilka. Jedną z nich jest wykorzystanie promieniowania laserowego, które można wykonać na przykład w Bejda Medical Ta metoda wymaga przeprowadzenia kliku zabiegów, podczas których tatuaż stopniowo staje się coraz bledszy. Przed jej wykonaniem trzeba skonsultować się z lekarzem.
Szybszym sposobem w porównaniu z laserowym usuwaniem tatuaży jest zabieg chirurgiczny. Polega on na wycięciu niechcianej ozdoby przy pomocy skalpela. Niestety, metoda ta ma swoją wadę – nie da się uniknąć blizn. Im większego tatuażu pozbywa się pacjent, tym większa ona będzie. Oczywiście można leczyć te blizny specjalnymi maściami na bazie sterydów.
Ciekawą i obiektywnie najbezpieczniejszą metodą umożliwiającą pozbycie się niechcianego tatuażu jest tzw. „cover-up”, czyli pokrycie starego tatuażu nowym. Takie zamaskowanie najlepiej wykonać barwnikiem ciemniejszym. Ten sposób nadaje się przede wszystkim do tatuażów o niewielkiej powierzchni i wzorów, które łatwo jest zamaskować albo zmienić. Najczęściej stosuje się, gdy dana osoba nie jest zadowolona z wykonania obecnego wzoru albo zmieniła swoje oczekiwania co do ostatecznego wyglądu tatuażu.
Pozbycie się tatuażu nie jest już kłopotem, jednak warto pamiętać, że wiąże się to zabiegami, które mogą pozostawić nieestetyczne blizny lub w niedokładny sposób usunąć barwnik ze skóry.