Sposoby Japonek na piękną cerę

japonki - uroda

Przedstawicielki krajów azjatyckich zwykle wzbudzają w nas podziw. U kobiet wywołują zazdrość, bowiem ich cera wskazuje na znacznie niższy wiek, aniżeli faktycznie pokazuje metryka. Młody wygląd dziś interesuje i fascynuje, nie tylko mieszkanki krajów europejskich.
W czym tkwi sekret japońskiej porcelanowej cery?
Między innymi w ograniczeniu spożywania zimnych napojów, które wedle nich między innymi utrudniają trawienie pokarmów. Mawia się nawet, iż Japonki noszą przy sobie napar ciepłej zielonej herbaty, która stanowi jedno z najlepszych źródeł antyoksydantów. Do tego stosują masaż twarzy. Instrukcje, nie tylko, jak palikować dany produkt kosmetycznych, ale i jak wmasowywać go w twarz dołączone są praktycznie do każdego produktu kosmetycznego. Masażem wywołują efekt relaksacji mięśni, które często pozostają w dość dużym napięciu.
Młodą cerę zachowują nie naciągając, ale delikatnie opukując i wykonując koliste ruchy na twarzy. Co więcej, masaż wykonują zarówno podczas aplikacji produktów kosmetycznych, jak i na etapie demakijażu twarzy. Wybierając zaś produkty nawilżające stawiają na te, w których można również znaleźć filtry przeciwsłoneczne. Chroniące przed promieniami UVA i UVB, ale również pozwalająca zachować bladość skóry – w Japonii symbol szlachetności.
Gładką cerę zachowują dzięki stosowaniu kosmetyków na bazie naturalnych pereł. Puder z pereł pozwala również zregenerować naskórek, jak i przyspiesza gojenie.
Odpowiednia dieta a cera
Do tego bardzo dużą wagę przywiązują do codziennych nawyków żywieniowych.
W ich diecie nie pojawiają się napoje gazowane, potrawy smażone czy też ciężkostrawne, co również ma swoje odzwierciedlenie w młodym i wręcz nieskazitelnym wyglądzie cery. Egzotyczna, tak wyjątkowa i piękna uroda, w tym wręcz doskonała w naszym odczuciu cera możliwa jest do uzyskania nie tylko przez Japonki. O swoją dietę może zadbać każda kobieta, a do tego warto iść tropem, którym podążają panie o egzotycznych rysach twarzy. Mają ów świadomość, że makijaż nie jest obojętny dla skóry, stąd przynajmniej jeden dzień w tygodniu dają swojej cerze odpocząć od ciężkich podkładów i barwnych kosmetyków.