Skuteczne sposoby usuwania blizn potrądzikowych

laser - blizny potrądzikowe

Trądzik to problem w dużej mierze dotykający młodych osób, będących na etapie dojrzewania. Niestety dotyczy niemałej liczby osób także dorosłych, a co więcej, nawet w przypadku, gdy trądzik ustąpi, możemy zmagać się z nieestetycznymi bliznami i zmianami skórnymi. To wynik infekcji, która jest przyczyną powstawania zmian zapalnych i nieciekawie wyglądających wyprysków, które niestety chętnie wyciskamy czyniąc tym samym jeszcze większe zło swojej skórze.
Do tej pory blizny potrądzikowe próbowano usuwać zabiegami z wykorzystaniem światła IPL, podczas dermabrazji oraz głębokich peelingów. Efekty jednak nierzadko były odmiennymi niż tego oczekiwano, ponadto, by w ogóle zauważyć różnicę niezbędny był czas, pieniądze i wielokrotnie powtarzane zabiegi. Dziś do wyboru mamy jednak zabiegi laserowe, które pozwalają osiągnąć o wiele lepsze efekty, są skuteczniejsze, dają efekt w postaci eliminacji stanu zapalnego i dodatkowej ochrony przed rozwojem nowego stanu zapalnego.
Przy trądziku o niewielkim lub średnim nasileniu poleca się najczęściej zabiegi laserem bromkowo-miedziowym. Takowy zabieg trwa około 15 minut i jest bezbolesny. Promieniowanie wytwarzane przez laser pochłania barwnik znajdujący się w bakteriach, który odpowiada za powstawanie trądziku. Dochodzi do ich redukcji, ograniczenia ryzyka powstawania nowych zmian. Nadto osiąga się efekt przeciwzapalny, a przebarwienia skórne blakną. W najcięższych przypadkach stosuje się serię zabiegów laserowych.
Nowością na rynku jest także rewolucyjny laser Pico Sure. W ów laserze stosuje się nowatorską i unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Zabiegi z zastosowaniem takiego lasera przynoszą maksymalne efekty, są praktycznie bezbolesne, szybkie i pozwalają skrócić okres rekonwalescencji do niezbędnego minimum. Laser Pico Sure sprawdza się w przypadku usuwania blizn potrądzikowych, ale i przebarwień oraz innych zmian skórnych.
Więcej na temat laserowego usuwania blizn potrądzikowych można przeczytać tutaj: http://la-nika.pl/laser-icon/