Rodzaje depilacji bikini

depilacja radom

Depilacja bikini, czyli temat uważany za dość wstydliwy, jednocześnie budzący bardzo wiele wątpliwości. Rodzajów depilacji bikini jest bardzo dużo, zarówno ze względu na obszar, który chcemy mu poddać, jak i wybraną metodę. Depilacja woskiem, golenie, laser… Możliwości jest wiele. Czym charakteryzuje się każda z nich?

 

Zaczynając od rodzajów depilacji bikini ze względu na jego głębokość, wyróżnić można wiele podtypów. Na wstępie warto zaznaczyć, że nazewnictwo w tej dziedzinie jest nieco niespójne i na pewno nie można określić go umownym. Dany rodzaj depilacji może być inaczej określany w zależności od salonu czy nawet poszczególnego kosmetologa lub kosmetyczki. Najczęściej wyróżniamy jednak cztery rodzaje depilacji: klasyczną, francuską, hollywoodzką i brazylijską. Każda kolejna dotyczy coraz większego obszaru usunięcia owłosienia, przy czym depilacja brazylijska, najbardziej popularna w gabinetach kosmetycznych, dotyczy zarówno wzgórka łonowego, jak i warg sromowych i okolic pośladków.

 

Wyróżniamy wiele metod depilacji. Zaczynając od tej domowej, najbardziej popularną metodą jest golenie przy pomocy jednorazowej maszynki. Jest to jednak sposób dość ryzykowny, ze względu na duże ryzyko podrażnienia i skaleczenia. Jest to przy tym metoda dość czasochłonna i mało precyzyjna. Jej zdecydowanym plusem jest za to niska cena. Podobnie jest także w przypadku kremów do depilacji. Choć skuteczność w tym przypadku jest trochę większa, nie jest zalecana przez kosmetologów, zwłaszcza w przypadku depilacji okolic warg sromowych. Ze względu na zawartość silnych środków chemicznych, może działać na okolice bikini drażniąco.

 

W przypadku depilacji bikini w gabinetach kosmetycznych, wyróżnić można trzy najpopularniejsze metody: wosk, pastę cukrową oraz laser. Pierwsza z nich łączy szybkość i stosunkowo niską cenę, a przy tym otrzymane efekty długo się utrzymują. Depilacja pastą cukrową jest z kolei nieco bardziej precyzyjna, ale przy tym bardziej czasochłonna. Najbardziej trwałą metodą pozbawienia zbędnego owłosienia, jest depilacja laserowa. Sprawdza się w okolicach bikini bardzo dobrze, ze względu na niewielkie ryzyko podrażnienia i dużą dokładność. Jest przy tym jednak dość kosztowna.

Wybór metody depilacji bikini, a także samego obszaru, który poddamy temu zabiegowi, jest kwestią indywidualną. Przed jego dokonaniem, warto zapoznać się z różnymi możliwościami, aby wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Sprawdź ofertę depialcji w Olender Beauty Spot w Radomiu: http://www.olender-beauty-spot.pl/depilacja-woskiem.html