Peeling na przebarwienia w salonie kosmetycznym

salon kosmetyczny Radom

Przebarwienia posłoneczne, potrądzikowe lub po urazach, wszystkie wyróżniają się kolorystycznie na tle niezmienionej skóry. Jeśli znajdują się w widocznym miejscu, zwłaszcza na twarzy, stanowią pewien problem natury kosmetycznej. Czy warto odwiedzić z nim salon kosmetyczny?

 gabinet kosmetyczny Radom

Przed rozpoczęciem usuwania przebarwień, warto wiedzieć, na czym polega ich zjawisko. Przebarwienia pojawiają się na naszej skórze najczęściej na wskutek nadmiernej produkcji melaniny – barwnika skóry – przez odpowiedzialne za to komórki, czyli melanocyty. Dzieje się tak bardzo często na wskutek urazów lub działania innych czynników wywołujących stany zapalne, w tym m. in. promieniowania słonecznego. Mogą znajdować się w dolnych warstwach naskórka, na granicy skórno-naskórkowej lub w głębokich częściej skóry, czyli skórze właściwej. Ze względu na naturalny proces złuszczania zachodzący w skórze, usunięcie lub zredukowanie przebarwień jest możliwe głównie w przypadku przebarwień naskórkowych.

Salon kosmetyczny Radom oferuje bardzo wiele zabiegów, umożliwiających redukcję przebarwień. Najbardziej powszechnie stosowanymi są przy tym różnego rodzaju peelingi. Związane jest to z dużą ich skutecznością w połączeniu z małą inwazyjnością i dość obszernym działaniem.

Na zniwelowanie przebarwień bardzo dobrze wpływa użycie mikrodermabrazji. Zabieg ten polega na złuszczaniu górnych warstw naskórka za pomocą wybranej głowicy (najczęściej diamentowej), co nie tylko optycznie zmniejsza widoczność przebarwienia, ale także przyspiesza proces złuszczania warstw naskórka, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia lub praktycznego usunięcia przebarwienia.

Bardzo dobre działanie w usuwaniu przebarwień w salonie kosmetycznym mają także peelingi chemiczne. Ich działanie opiera się głównie na działaniu kwasów. Efekt tego typu złuszczania jest stosunkowo podobny, jak w przypadku opisanej wyżej mikrodermabrazji. Jednym z bardziej skutecznych peelingów chemicznych właśnie w przypadku przebarwień, jest tzw. Yellow Peel. Jest on mieszaniną kilku substancji chemicznych, w tym kwasu glikolowego, kwasu retinowego oraz witaminy C. Ma on ogólne działanie rozjaśniające, a także stymulujące skórę. Peelingiem dostosowanym do cery wrażliwej może być z kolei ten przy użyciu kwasu migdałowego, przy którym zminimalizowane jest także ryzyko powstawania kolejnych przebarwień posłonecznych. Peeling kojowy ma także bardzo dobre właściwości skierowane na pielęgnację cery z przebarwieniami, ze względu na działanie rozjaśniające.

W kosmetyce peelingi znajdują bardzo wiele zastosowań i warto korzystać z ich dobroczynnych właściwości. Często wybierane są przez specjalistów jako metoda redukowania przebarwień. Warto zastanowić się nad tego typu zabiegiem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.