Peeling chemiczny dla skóry wrażliwej

Magdalena Jaglarz

Wykorzystywanie kwasów w kosmetologii święci triumfy. Profesjonaliści i klienci dostrzegli ich zbawienny wpływ na skórę oraz zwalczanie jej chorób. Czy osoby o wrażliwej skórze mogą korzystać z peelingów kwasowych? Jakie niesie to dla nich korzyści i zagrożenia? O to zapytaliśmy p. Magdalenę Jaglarz, z wykształceniem chemicznym i kosmetycznym oraz  z wieloletnim doświadczeniem w branży.

 

 

Czym są kwasy używane w peelingach chemicznych?

Substancje używane do chemabrazji są pochodzenia naturalnego, często znajdziemy je w dobrze nam znanych roślinach, kwiatach i drzewach. Podzielić je możemy na cztery główne kategorie: AHA, BHA, LHA oraz PHA. Rozróżnienie te bazuje na wielkości cząsteczek budujących dany kwas oraz na sposób jego działania. Dlatego też niektórych kwasów nie możemy przyporządkować do wyżej wymienionych grup.

„Kwas” kojarzy się z drażniącą substancją, czy to prawda?

To zależy od typu kwasu, są takie, które działają bardzo intensywnie i mogą wywołać podrażnienia, ale także i takie, które nie wywołują mocnych skutków ubocznych. Stopień „drażliwości” kwasu zależy zarówno od jego rodzaju, stężenia, jego pH, ale także umiejętnego doboru kwasu do naszej cery i problemu. Niestety wiele osób zaczyna przygodę z kwasami w domowym zaciszu, co może przynieść opłakane skutki. Dlatego styczność z kwasem powinna mieć miejsce w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie ekspert dobierze odpowiedni specyfik oraz zadba o naszą skórę. Pamiętać również należy o stosowaniu się do zaleceń po wyjściu z gabinetu.

Co rozumie Pani przez „skutki uboczne”? Czym może skutkować nieumiejętne używanie kwasów na skórę?

Peelingi chemiczne wymagają od nas kilku rzeczy: cierpliwości, rzetelności, ostrożności oraz umiejętnego doboru kwasu, stężenia i jego pH. Jeśli zabraknie jednej rzeczy z tej listy, zabraknie również efektu. Przez „skutki uboczne” rozumiem mocne podrażnienie skóry, zaczerwienienie, przebarwienia, pieczenie skóry. W drastycznych przypadkach mogą pojawić się rany, zaostrzenie trądziku czy zakażenie wirusowe bądź bakteryjne.

Jakie peelingi zaleca Pani osobom o skórze wrażliwej?

Moje TOP 5 kwasów dla skóry wrażliwej to: kwas azelainowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, kwas fitowy oraz kwas laktobinowy. Działają delikatnie przynosząc bardzo dobre efekty. Działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwzaskórnikowo, regulują wydzielanie sebum. Dodatkowo działają nawilżająco, usuwają przebarwienia i poprawiają jędrność skóry, dzięki czemu wygląda dużo młodziej. Aby znaleźć szczegółowe informacje na temat wyżej wspomnianych kwasów zapraszam na mój blog www.magdalenajaglarz.pl

 

 

Zapisz