Nietrzymanie moczu – leczenie

mona lisa gdańsk

Nietrzymanie moczu to przypadłość, która mimo tego, iż jest możliwą do wyleczenia, to jednak na tyle wstydliwą, że część osób zmagających się z tym schorzeniem, w ogóle nie szuka pomocy. Ani u bliskich, a tym bardziej u lekarza. A rozwiązania są proste do zastosowania, przede wszystkim zaś skuteczne. Pozwalają wyeliminować problem, który potrafi wykluczyć pacjenta z życia towarzyskiego, bowiem w najbardziej zaawansowanych stadiach nietrzymanie moczu daje o sobie znaleźć często i niespodziewanie.

Z problemem częściej zmagają się kobiety. Zarówno w celach profilaktycznych, jak i już na etapie leczenia, zaleca się wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy. Kobiety nie mające problemu z nietrzymaniem moczu w ten sposób uchronią się przed nim, jak i lepiej przygotują swoje ciało do porodu. Ćwiczenie mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla, jest proste do wykonania i można je nazwać „niewidocznym”, dlatego nie ma problemu, by wykonywać je dosłownie wszędzie, o dowolnej porze. U osób już cierpiących na nietrzymanie moczu, ćwiczenia działają zapobiegawczo i pozwalają nieco ulżyć takim dolegliwościom.

Inna metoda leczenia to terapia behawioralna, która polega na oddawaniu moczu niejako wedle określonego schematu. O określonych godzinach, pomału zwiększając czas, jaki następuje od jednego wyjścia do toalety, do następnego. Wzmacnianie mięśni może się odbywać również przez umieszczenie w pochwie specjalnego krążka, który pozwala na efektywniejszy trening oraz ułatwia kontrolowanie oddawania moczu. Ten rodzaj terapii sprawdza się głównie o kobiet zmagających się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Zabieg Mona Lisa Gdańsk – nietrzymanie moczu a medycyna estetyczna

Z pomocą przychodzi także medycyna estetyczna. Nietrzymanie moczu można leczyć także za pomocą laseroterapii. Mona Lisa Touch to laser, dzięki któremu możliwe jest wzmocnienie przedniej ściany waginy, a tym samym rozwiązanie krępującego problemu. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu Mona Lisa Gdańsk, aby usunąć lekkie bądź średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu.

›dowiedz się więcej o Mona Lisa Gdańsk

Kolejno stosuje się elektrostymulację. Powoduje ona skurcz zwieracza zewnętrznego cewki moczowej, co skutkuje jej zaciśnięciem i wzrostem ciśnienia wewnątrzcewkowego. Skurczom podlegają również dźwigacze odbytu. W efekcie końcowym szyja pęcherza zostaje uniesiona, a początkowy odcinek cewki moczowej wydłuża się. Mięśnie dna miednicy, które pozwalają kontrolować trzymanie moczu, zostają wzmocnione i odzyskują prawidłowość funkcji oraz siłę.

Pośród dostępnych metod stosuje się również magnetoterapię, która powoduje stymulowanie mięśni dna miednicy oraz dobrze nam znaną, toksynę botulinową. Jeśli ćwiczenia lub pozostał metody nie przynoszą efektów, wdraża się leczenie farmakologiczne bądź operacyjne.