Nie lubisz piegów? Usuń je!

jak usunąć piegi

Pieprzyki, piegi i inne znamiona. Właściwie każdy z nas ma na swoim ciele taki „punkcik”, a nawet ich mnogą liczbę. Przeważnie nie przeszkadzają, choć, gdy pojawia się ich zbyt wiele zaczynamy się zastanawiać, skąd powstają.

Czy warto je usuwać, a przede wszystkim, jak sobie z nimi poradzić? U wielu osób rodzą się kompleksy. W szczególności, jeśli całe ciało bądź najbardziej widoczne miejsca zaczynają pokrywać gęsto usiane piegi. Na ich powstawanie, ale także innych przebarwień wbrew pozorom najbardziej narażone są osoby o ciemnej karnacji. To u nich występuje większa liczba melanocytów produkujących barwnik w stosunkowo większych ilościach. Osoby stosujące hormonalną terapię zastępczą także są bardziej narażone na powstawanie przebarwień. Piegi i inne często niepożądane plamy towarzyszą bardzo często osobom, które nie stronią od solarium, jak i kąpieli słonecznych.

Piegi możemy również odziedziczyć i na to zjawisko nie mamy żadnego wpływu. Osoby o wręcz białej, porcelanowej karnacji, jak i blondynki, blondyni oraz rudzielcy najczęściej zmagają się z piegami. Istnieje jednak kilka sposobów, by pozbyć się uciążliwych plam. Zniwelować liczbę tych, które czynią z nas osoby zakompleksione.

Jednym ze sposobów na usuwanie przebarwień, a także piegów jest zastosowanie kremu wybielającego. To produkt dostępny praktycznie w każdej aptece, dający efekt w postaci rozjaśnienia skóry. Kuracja z zastosowaniem kremów wymaga przynajmniej kilku miesięcy, by osiągnąć pożądany efekt, dlatego warto rozpocząć ją jesienią bądź najpóźniej wczesną wiosną, o ile nie chcemy rezygnować z opalania. W kremach stosowanych w tych celach znajdujemy kwas witaminy A, kwas azelainowy, kojowy, jak i kwasy owocowe. To one odpowiadają za przyspieszenie złuszczania naskórka i usuwanie przebarwień.
Inny krem silnie rozjaśniający skórę to produkt zawierający hydrochinon, który redukuje aktywność melanocytów, zapobiegając powstawaniu kolejnych przebarwień.
Poza produktami aptecznymi można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Jednym z nich jest laser Slim Lipo, dzięki któremu osiąga się efekt w postaci trwałego usunięcia przebarwień. Urządzenie wykorzystuje impulsy światła i różne długości fal, dzięki czemu nawet głęboko położone w skórze przebarwienia zostają zniwelowane. Zabieg jest bezpieczny, gwarantuje dobre efekty i przede wszystkim nie ma ryzyka naruszenia zdrowych, nieprzebarwionych tkanek. Trzeba jednak liczyć się z tym, że czasami dla pożądanego efektu niezbędna jest seria zabiegów, co wiąże się ze sporym wydatkiem. Usuwanie przebarwień w Gdańsku kosztuje na przykład około 600zł/za zabieg.