Najnowsze trendy w modelowaniu brwi

salon fryzjerski na ursynowie

Dobór kształtu brwi powinien być zależny od oprawy oczu. Uwagę zwraca się też na cały owal twarzy. Na przestrzeni kolejnych sezonów pojawiają się jednak rozmaite trendy, zgodnie z którymi modelowanie brwi ma przybierać odpowiedni wygląd. Cienkie linie, szerokie, gęste kreski, brwi uniesione do góry, jasne lub jak najciemniejsze. Wiele zależy od panującej mody. Nie każda kobieta powinna jednak ulegać sezonowym trendom. Priorytetem powinien być taki kształt brwi, który pasuje do twarzy. Ich nieodpowiednie dopasowanie może sprawić, że twarz będzie wyglądać karykaturalnie.

Jak modelować brwi?

Korekta łuku brwiowego zakłada takie ich wykonturowanie, by 2/3 włosków unosiło się ku górze natomiast 1/3 brwi opadała ku dołowi. Cały łuk powinien kończyć się równo z kącikiem oka. Nigdy nie powinno się zaś ingerować w górną linię brwi. Jeśli kobieta decyduje się na depilację włosków to tylko w części nad powieką.

Brwi powinny być zawsze starannie wyczesane i równe. Nie dopuszcza się, by włoski wychodziły ponad ich regularną, górną linię. Obecne panuje moda na ciemne brwi – kolor zawsze trzeba dobrać do karnacji twarzy. Zbyt ciemne będą postarzać.

Czym kolorować brwi?

Modne dzisiaj są cienie do brwi. Dzięki nim można regulować tonację. Najlepiej dobierać kolor, który jest tylko o 1-2 tony ciemniejszy od naturalnej barwy włosków.

Korzystać można również z zabiegów w salonie fryzjerskim na Ursynowie. Tak używa się henny albo specjalnych farbek. Dzięki temu kolor brwi można zachować na dłużej, nawet do miesiąca. Kosmetyczka użyje też żelu modelującego, by nadać brwiom właściwy kształt.

W ostatnich sezonach bardzo modny był również makijaż permanentny. W gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej wykonuje się zabiegi, dzięki którym linia krwi jest nakreślana trwałym barwnikiem. Efekt zostaje utrzymany nawet przez kilka lat. To doskonały sposób na uzyskanie idealnej linii brwi dla kobiet, które nie mogą cieszyć się naturalnymi, gęstymi włoskami nad górną powieką.

Hit sezonu wiosna-lato 2017

Okazuje się, że na sezon wiosenno-letni moda dyktuje inne warunki. Teraz brwi mają być krzaczaste. Ich linia ma być jak najszersza, a wszystkie włoski nieregularnie zaczesane do góry. Tak wymodelowane brwi promują już modelki na światowych wybiegach i gwiazdy ze szklanego ekranu. Niektórzy eksperci negują taką stylistykę i porównują wygląd brwi do gąsienicy. Wątpliwe czy gęste, nieuczesane brwi rzeczywiście dodają uroku? Chyba lepiej postawić na klasykę.

Na co uważać?

Nigdy nie farbujmy brwi zbyt ciemnym barwnikiem – taki kolor będzie ciężko usunąć. Ważna jest również metoda usuwania zbędnych włosków. Najczęściej regulację wykonuje się ręcznie, pęsetą. Trzeba jednak pamiętać, by brwi były zawsze symetryczne. Nie można też usunąć zbyt dużo włosków z dolnej części brwi. Cienka linia nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Jeśli nie masz doświadczenia w regulowaniu brwi, lepiej wybierz się do specjalistki, która zrobi to perfekcyjnie. Stworzy prawidłowy model linii włosków, dzięki czemu potem będziesz z łatwością usuwać tylko te włoski, które są zbędne. Regulacja brwi następuje średnio raz w tygodniu.