Na czym polega makijaż permanentny?

makijaż permanentny gdańsk

Wiele z nas spotkało się z tym pojęciem, ale czy wiemy, na czym dokładnie polega? Sprawdźmy, co kryje się pod nazwą tego zabiegu.

Makijaż permanentny – co to znaczy?

Najprościej – to metoda poprawiania urody w trwały sposób. Trwałość otrzymuje się za pomocą podskórnej aplikacji barwników, do której służy aparat igłowy. Przed zabiegiem należy dobrać odpowiedni kolor pigmentu i kształt makijażu brwi, ust czy powiek. To kluczowy moment, ponieważ dobrze dobrany odcień i właściwie poprowadzona linia gwarantują piękny efekt końcowy. O jakości makijażu i precyzji decydują także użyte produkty i doświadczenie linergistki, dlatego warto wybrać dobry salon, którym makijaż wykonuje specjalista, np. makijaż permanentny Gdańsk Long Time Liner.

Co można poprawiać za pomocą makijażu permanentnego?

Najczęściej za jego pomocą wykonuje się makijaż brwi, powiek i ust. O popularności nanoszenia poprawek na te elementy twarzy przesądzają: niska trwałość kosmetyków kolorowych, asymetrie oraz czasochłonność tradycyjnego makeup’u.

  • Na makijaż permanentny brwi decydują się panie, które chcą zrekonstruować łuk brwiowy. Ubytki w brwiach i ich codzienne uzupełnianie jest uciążliwe, a w dodatku wymaga wyczucia i doświadczenia. Często widzimy przerysowane i zbyt ciemne brwi, które zamiast upiększać, szpecą.
  • Permanentne usta to świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają wąskie wargi, ponieważ subtelnie podkreślony kontur i odświeżony kolor, potrafią optycznie uwydatnić usta.
  • Natomiast wykonanie równej kreski na górnej powiece sprawia kobietom najwięcej trudności. Makijaż eyelinerem wymaga dużej precyzji i pewnej ręki. Często, mimo starań, nie udaje się namalować kresek równo i symetrycznie. Makijaż permanentny zapewnia bezbłędną i trwałą kreskę na górnej powiece.