Kriolipoliza – zabieg nie dla wszystkich

Walczysz już od dłuższego czasu z uporczywym tłuszczem nagromadzonym w poszczególnych partiach ciała? Jeśli tak z pewnością wiesz jak wiele czasu i energii należy poświęcić aby wymodelować swoją sylwetkę tak jak byśmy tego chcieli. Bardzo często mordercze diety czy też wielogodzinne efekty zdają się nie dawać pożądanych efektów, natomiast w innych przypadkach tracimy kilogramy z całego ciała, nie zaś w miejscach, w których najbardziej się on nagromadził.

Taki stan rzeczy może być naprawdę frustrujący i nie rzadko powoduje zniechęcenie i utratę motywacji do działania. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna pozawala na wykonywanie coraz ciekawszych zabiegów nieinwazyjnych, wspomagających odchudzanie. Jednym z najnowszych odkryć tej dziedziny jest zabieg kriolipolizy.

Kriolipoliza

Zabieg ten pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała bez zastosowania skalpela. Zabieg oparty jest na działaniu obniżonej temperatury na komórki tłuszczowej. Ogromną zaletę zabiegu tego rodzaju jest fakt, że nadaje się dla każdego i jest całkowicie bezpieczny. Prowadząc badania nad metodą kriolizy dowiedziono, iż tkanki tłuszczowe poddane działaniu niskiej temperatury około -8 stopni, podlegają lipazie czyli procesowi rozpadu komórek tłuszczowych. W momencie kiedy to nastąpi, tłuszczowe mogą zostać wessane przez specjalną głowice. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu, pacjent może wrócić do normalnych, codziennych zajęć. Przed zabiegiem miejsce pozbywania się tłuszczu musi zostać pokryte specjalnym żelem. Celem tej czynności jest zabezpieczenie ciała przed powstawaniem siniaków czy też odmrożeń podczas zabiegu. \zabieg zajmuje około godziny, ponieważ tkanki tłuszczowe poddane niskiej temperaturze, dopiero po tym czasie ulegają rozpadowi.

W czasie zabiegu cały organizm pacjenta zostaje poddany stałej kontroli, pod względem temperatury oraz pozostałych parametrów. Warto wiedzieć, że pierwsze efekty działania zabiegu widoczne są po około 3 miesiącach od jego wykonania.

Zapisz

Zapisz