Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

pasta do zebow

Wybór odpowiedniej pasy do zębów jest bardzo ważny, jeśli nie jest ci obojętny stan twojego uzębienia. Jaka pasta do zębów jest zatem warta uwagi? Którą wybrać, aby cieszyć się zdrowymi, mocnymi i śnieżnobiałymi zębami?
Wybór nie jest oczywisty. Obecnie istnieje mnóstwo rodzajów past, a każda z nich wpływa na inny aspekt ważny w dbaniu o swoje zęby. Część past jest wybielająca, inne chronią przed próchnicą, jeszcze inne pomagają tym, którzy zmagają się z nadwrażliwymi zębami. Marka i cena również są nie bez znaczenia.
Kluczowe jest określenie jaki problem chcemy zwalczyć lub jakiemu zjawisku chcemy przeciwdziałać lub zapobiegać. Dzięki temu grono, z którego przyjdzie wybierać znacznie się zmniejszy.
Jeśli głównym zadaniem pasty ma być zachowanie białego koloru szkliwa należy postawić na pastę wybielającą. Jednak nie na tym kończy się wybór tej odpowiedniej pasty, ponieważ wybielanie może zachodzić poprzez działanie różnych czynników. Część past wybiela zęby chemicznie, dlatego stan zębów musi być bardzo dobry – żadnych ubytków ani nadwrażliwości, bo dodatkowa „chemia” tyko pogorszy te dolegliwości. Dla wrażliwego szkliwa polecane są pasty, które wybielają mechanicznie. Zawierają one na przykład krzemionkę, która bardzo dobrze się do tego nadaje. Trzeba pamiętać o tym, aby pasty wybielającej używać zgodnie z zaleceniami producenta i na bieżąco obserwować stan uzębienia.
_________________________________________________________________________________________________________________________________
Stomatolog Wilanów – piękny uśmiech bez kompromisów!
_________________________________________________________________________________________________________________________________
Dla wrażliwych zębów powstało bardzo dużo delikatnych past, które jednocześnie oczyszczają zęby, ale równocześnie wzmacniają je. Nie można jednak pomylić tego z faktycznym leczeniem – tego nie zapewni żadna pasta, a wizyta u stomatologa. Efekt pozornej poprawy stanu zębów można wytłumaczyć obecnością w składzie takich past środków przeciwbólowych, które doraźnie pomagają pozbyć się dyskomfortu.
Nie tylko szkliwo może być podatne na zimne albo ciepłe napoje i potrawy. Równie wrażliwe zdarzają się także dziąsła. Krwawiące dziąsła można chronić i wzmacniać przez wybór odpowiedniej pasty. Najlepszy efekt uzyska się, gdy w składzie znajdują się substancje antybakteryjne i odkażające pochodzenia ziołowego. Dodatkowo pomocne będą wszelkie składniki, które przyspieszą gojenie podrażnionych dziąseł – jednym z nich jest alantoina.
Dla osób chcących zapobiec lub wspomóc leczenie próchnicy. Popularne pasty z fluorem wydawałyby się najlepszym wyborem, jednak badania dowodzą, iż lepiej postawić na inny składnik – ksylitol. Ta substancja, podobnie jak fluor, podnosi pH w ustach, dzięki czemu możliwy jest proces remineralizacji szkliwa.
Jeśli nadal masz wątpliwości co do rodzaju pasty, skontaktuj się ze stomatologiem i umów się na wizytę!