Jak skutecznie wybielić zęby?

wybielanie zębów - sposoby

Żółte i przebarwione zęby nie są niczym przyjemnym. Zanieczyszczony uśmiech nie dość, że dodaje lat, to jeszcze sprawia, że otoczenie uważa nas za osoby żyjące w mało higienicznych warunkach.
Czy jest jakiś sposób, aby w krótkim czasie wybielić zęby, aby znowu stały się estetyczne, eleganckie i wreszcie przestały straszyć otoczenie?

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Jest wiele naturalnych oraz chemicznych sposobów, aby poprawić jakość uśmiechu. Kluczowe znaczenie ma tutaj nie tylko stosowanie właściwej pasty do zębów, ale korzystanie z profesjonalnych środków wybielających. Takich w drogeriach znaleźć możemy całe mnóstwo. Można także udać się do wybranego gabinetu dentystycznego na profesjonalne wybielanie zębów, ale taki zabieg w praktyce okazuje się dosyć kosztowny. Nie wszystkich na niego stać. Specyfiki do domowego wybielania zębów sprzedawane są w sklepach z kosmetykami. W zestawie znajdziemy małą tubkę z preparatem wybielającym oraz nakładkę na każdy z łuków zębowych wykonaną z tworzywa sztucznego. Wnętrze tej nakładki wypełnia się preparatem i zakłada na zęby. Można to zrobić tuż przed pójściem spać lub w dzień wolny, gdy nie idziemy do pracy i możemy sobie pozwolić na taką kurację w domowym zaciszu. Po kilku godzinach nakładkę należy zdjąć, umyć dokładnie zęby i przepłukać jamę ustną. Preparaty wybielające zęby nie tylko rozjaśniają ich barwę, ale także zabijają wszelkie szkodliwe bakterie w jamie ustnej. Ich cena w aptekach i drogeriach waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, nie jest to więc wydatek ponad nasze możliwości.

Jeśli mówimy o naturalnych sposobach wybielania zębów, niektóre mogą się wydać dość zaskakujące. Jakiś czas temu eksperci odkryli, że kondycji zębów oraz ich naturalnej barwie sprzyja bardzo pocieranie łuków szczęki wnętrzem skórki od banana! Po stronie wewnętrznej skórki tego owocu znajdują się niezliczone ilości wapnia i naturalnych ekstraktów przeciwdziałających zarazkom, że w krótkim czasie można dzięki temu nieco wybielić uśmiech bez konieczności stosowania nadmiernie chemii.