Jak poprawić wygląd swoich zębów? Stomatologia estetyczna

stomatologia estetyczna

Śnieżnobiały, idealnie równy uśmiech został wylansowany kilkadziesiąt lat temu przez gwiazdy Hollywood. Przez lata utrwalał się w społeczeństwie, jako jeden z wyznaczników atrakcyjności. Dziś możemy zdecydowanie szybciej i efektowniej poprawić wygląd naszego uzębienia. Stomatologia estetyczna to cały wachlarz zabiegów, dzięki którym hollywoodzki uśmiech jest na wyciągnięcie ręki!

 

Co oferują gabinety stomatologiczne? Stomatologia estetyczna


Wszystkie poniższe zabiegi dostępne są w klinice Smile Makers – Stomatologia Estetyczna Warszawa Wilanów

 

Licówki

Licówki są cienką warstwą materiału mocowaną na przedniej powierzchni zęba za pomocą specjalnego kleju.  Jest to jedna z najnowocześniejszych metod poprawy wyglądu zgryzu. Stosuje się ją, by poprawić zarówno kształt zgryzu, jak i kolor uzębienia. Licówki bardzo szybko ukrywają wszelkie defekty estetyczne (np. ubytki wynikające ze złamań i ukruszeń;  przerwy między zębami; przebarwienia). Najpopularniejszymi licówkami są te wykonane z porcelany. Dzięki temu, że materiał ten charakteryzuje się elastycznością, trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wybierany jest przez pacjentów najczęściej. Alternatywą dla licówek porcelanowych są licówki kompozytowe, jednak ze względu na większą trwałość porcelany, stomatolodzy polecają te pierwsze.

Wybielanie zębów

  • Wybielanie zębów w gabinecie za pomocą lampy

Jest to metoda wykorzystująca światło lampy, które aktywuje nadtlenek wodoru, uprzednio nałożony w postaci żelu na zęby. Zabieg trwa około 1,5 godziny – czas podzielony jest na 3-4 cykle po 15 minut. Za pomocą nadtlenku wodoru i emitowanemu przez lampę światłu przebarwienia na szkliwie i zębinie zostają rozjaśnione.

  • Wybielanie zębów za pomocą metody nakładkowej

Wybielanie za pomocą nakładek pacjent wykonuje w domu. Nakładki formowane są przez technika, tak aby idealnie pasowały do kształtu uzębienia pacjenta. Metoda polega na noszeniu nakładek wypełnionych żelem (preparat otrzymuje się w gabinecie) przez około 5 godzin podczas doby. Pacjent sam decyduje, czy nosi nakładki w dzień, czy w nocy. Wybielanie trwa około tygodnia.