Ile kosztuje wykonanie makijażu wieczorowego?

makijaż wieczorowy gdańsk

Makijaż wieczorowy jest jednym z wykonywanych na specjalne okazje. Chcemy w takich przypadkach wyglądać świetnie, nierzadko więc sięgamy po pomoc specjalisty. Jak jednak łatwo się domyślić, wiąże się to najczęściej z dodatkowymi kosztami. Ile kosztuje wykonanie makijażu wieczorowego?

 

Na to pytanie, zadawane codziennie przez bardzo wiele z nas, niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na ceny wykonania makijażu wieczorowego wpływa bardzo wiele czynników. Należy do nich przede wszystkim lokalizacja, ale także kwalifikacje osoby, która wykonywać będzie makijaż, czy rodzaj użytych w tym celu kosmetyków. Oprócz tego ceny mogą różnić się także w zależności od sezonu, np. wzrastać w sezonie zimowym, kiedy pojawiają się imprezy sylwestrowe czy studniówki.

 

Bardzo popularnym miejscem wykonywania makijażu wieczorowego „last minute” są perfumerie. Inglot, Douglas, Sephora czy Mac – w większości lokalizacji oferują wykonanie makijażu. Ich cena nie jest jednak odgórnie narzucona. Różnić się może nie tylko w zależności od miasta, ale także jego obszaru. Ich ceny wahają się między 30 zł, a 100 zł. W związku z tym warto zapoznać się z ofertą konkretnej perfumerii. Często makijaże stanowią swego rodzaju gratis, przy zakupie droższego kosmetyku.

 

Makijaż wieczorowy wykonany w gabinecie kosmetycznym lub kosmetologicznym, to również nieco bardziej przystępna opcja. Wiąże się ona jednak z pewnymi niedogodnościami, związanymi z częstym brakiem możliwości dojazdu do klienta. „Bezpieczna” cena makijażu wieczorowego w gabinecie mieści się między 50 i 250 zł. Tańsze lub droższe oferty mogą budzić pewne wątpliwości. Jeśli jednak dany gabinet dysponuje swoim portfolio, a przedstawione w nim makijaże Ci się podobają, nie masz się czym przejmować.

 

Najdroższą i jednocześnie często najbardziej profesjonalną opcją, jest wykonanie makijażu wieczorowego u wizażysty lub wizażystki. (np. TU). Takie osoby bardzo często dysponują bardzo rozbudowanym portfolio i specjalizują się właśnie w tej dziedzinie branży beauty. Wiele z nich dojeżdża także do klienta, co ważne jest dla osób ceniących sobie wygodę. Ceny wykonania makijażu wieczorowego u wizażystki zaczynają się od około 100 zł, a sięgać mogą nawet ponad 300 zł, zwłaszcza w przypadku bardzo znanych w tej profesji osób.

 

Makijaż wieczorowy wykonany przez profesjonalistę, na pewno przykuje uwagę niejednej osoby. Dzięki wielu możliwym ofertom, oferowanym zarówno przez samodzielnych wizażystów, jak i gabinety czy perfumerie, każdy znajdzie dobre rozwiązanie dla siebie, by osiągnąć w ważnym dniu idealny wygląd.