Idzie wiosna – zamroź tłuszcz

kriolipoliza

Nadszedł długo wyczekiwany pierwszy dzień wiosny już za 3 miesiące rozpocznie się sezon letni, kąpieliska wypełnione będą po brzegi. Jeżeli zastanawiasz się czy warto teraz zaczynać odchudzanie to odpowiedź jest jednoznaczna – zacznij już dzisiaj. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić metodę redukcji tłuszczu o nazwie kriolipoliza.

Na czym polega kriolipoliza i czy warto podejmować się odchudzania za pomocą tej metody?

Kriolipoliza to metoda modelowania wybranych części ciała i usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe których zamierzamy się pozbyć zostają zmrożone, a następnie obumierają. Następnie rozpoczyna się naturalny proces wydalenia martwych komórek. Zabieg zmrożenia wykonywany jest na nie dużym obszarze miejsca w którym odkładają się fałdy tłuszczu (plecy, brzuch i uda). Nowoczesna technologia pozwala na zmniejszenie zagrożenia dla zdrowej skóry praktycznie do zera dlatego jak najbardziej kriolipoliza należy do bezpiecznych metod odchudzania. Tego rodzaju zabiegi wykonuje się w prywatnych gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetyczkach. Z góry chciałbym uprzedzić – nie jest to jednorazowy zabieg który uwolni was od niechcianej tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa która obumarła po zabiegu jest stopniowo przez nas samych wydalana w procesie fizjologicznym. Kilkukrotne zastosowanie metody zmrożenia tłuszczu na pewno pozwala na dojście do wymarzonej figury w znacznie szybszym tempie niż przy wykorzystaniu innych sposobów. Na pewno specjalista który będzie wykonywać zabieg zaleci dietę i wykonywanie prostych ćwiczeń fizycznych które przyspieszą proces modelowania ciała.

Nie zaleca się stosowania zabiegu kriolipolizy dla kobiet w ciąży, osób które przechodzą terapie nowotworowe oraz diabetyków.