Depilacja czy epilacja? Wybieraj świadomie

depilacja laserowa

Lato w pełni i trudno teraz pozwolić sobie na jakikolwiek inny zabieg depilacji, aniżeli wykonywany z zastosowaniem powszechnie dostępnych golarek, specjalnych kremów i tym podobnych specyfików. Możemy jednak właśnie teraz pomyśleć o tym, jaki rodzaj depilacji wykonać w okresie jesienno-zimowym. Wtedy, gdy nasza skóra nie jest bezpośrednio narażona na silne działanie promieni UV, ryzyko podrażnienia jest zatem znacznie mniejsze.
Do wyboru mamy depilację oraz epilację. Pojęcia stosowane zamiennie, niestety błędnie, bowiem jedno i drugie jest czym innym, choć efekt końcowy wciąż ma być ten sam – usunięcie zbędnego owłosienia.

Depilacja jest zabiegiem kosmetycznym, który najczęściej wykonujemy w domowym zaciszu. Możemy również pokusić się o profesjonalny zabieg, w tym depilację laserową, dzięki której usuniemy owłosienie nie na stałe, ale efekt utrzyma się nawet kilka lat. Z kolei epilacja daje możliwość pozbycia się owłosienia na stałe. Zabieg takowy trwa jednak znacznie dłużej, bowiem działa się na każdy włosek z osobna. Jest również boleśniej, a do tego możemy zmagać się z podrażnieniem skóry. Nie wspominając o większych kosztach, gdyż wymaga się co najmniej kilku zabiegów, by nasza skóra wreszcie była 100% gładką i pozbawioną niechcianych włosków.

Pośród dostępnych rodzajów depilacji możemy wyróżnić:

⁃ golenie,
⁃ depilację woskiem,
⁃ depilację chemiczną,
⁃ depilację mechaniczną,
⁃ rozjaśnianie,
⁃ oraz fotoepilację (depilacja laserowa Gdańsk)

Z kolei pośród epilacji wyróżnia się trzy rodzaje:

⁃ eketrolizę,
⁃ termolizę,
⁃ oraz blend.