Defekty narządów intymnych – leczenie

ginekologia estetyczna gdańsk

Dojrzewanie jest przełomowym momentem w życiu każdego człowieka. Szczególnie znaczące zdaje się być dla kobiet. Pojawia się pierwsza miesiączka, piersi nabierają kształtów, widoczne staje się także owłosienie płciowe. W wielu przypadkach jednak niesie to także za sobą wiele problemów oraz defektów narządów intymnych, czego konsekwencją jest duży dyskomfort oraz kompleksy, zostawiające ślad na kobiecej psychice nawet na lata. Jakie rozwiązania oferuje ginekologia estetyczna?

Wady żeńskich narządów intymnych mogą mieć swój początek już w rozwoju zarodkowym. Często są one wykrywane już w czasie pierwszych badań noworodka lub jeszcze nienarodzonego dziecka. Bywa jednak, że defekty te dostrzegane są dopiero przy dalszym życiu kobiety, np. podczas pierwszego stosunku. Przyczyną wad intymnych może być również burza hormonów, która wprowadza gwałtowne zmiany w życiu kobiety w czasie dojrzewania.

Do tego typu wad należy m. in. bardzo częsty obecnie przerost warg sromowych mniejszych, spowodowanym wysokim stężeniem pewnych hormonów – androgenów. Choć jest to głównie problem natury estetycznej, który nie musi przeszkadzać w codziennym życiu, może być powodem wielu kompleksów, stanowiący dużą przeszkodę w czerpaniu radości z życia seksualnego. Oprócz tego, przerośnięte wargi sromowe mniejsze mogą ocierać się o siebie, a nawet sprawiać ból w czasie aktywności fizycznej czy zwyczajnego życia codziennego. Dzięki ginekologii estetycznej zabieg ich zmniejszenia przebiegać może bardzo bezproblemowo, nie niosąc za sobą żadnych powikłań.

Do defektów narządów intymnych należy także przerost lub bliznowacenie błony dziewiczej, która poprzez ból utrudnia lub wręcz uniemożliwia podjęcie współżycia seksualnego. Może również wpływać na problemy bólowe w czasie miesiączkowania. W tym przypadku pacjent może poddać się zabiegowi nacinania lub usuwania nieprawidłowo rozwiniętej błony dziewiczej.

Problemami, na które również można znaleźć rozwiązanie w klinice ginekologii estetycznej w Gdańsku , są podłużne lub poprzeczne przegrody w pochwie, o charakterze całkowitym lub częściowym. One również mogą nawet całkowicie ograniczyć możliwość podjęcia współżycia seksualnego. Na szczęście także ten problem może zostać usunięty przy pomocy odpowiedniego zabiegu z dziedziny chirurgii estetycznej.

Najczęściej w przypadku zabiegów na narządach intymnych, stosuje się odpowiednio dobrane znieczulenie, ze względu na wrażliwość charakterystyczną dla tych obszarów ciała. Skuteczność tego typu leczenia jest niepodważalna, zwłaszcza w przypadku wyboru odpowiedniego specjalisty. Poddanie się operacji może wywoływać niepokój, stanowi jednak stosunkowo szybki i pewny sposób pozbycia się wszelkich kompleksów i dyskomfortu związanego z defektami sfer intymnych.