Czym jest epilacja laserowa Motus AX?

epilacja laserowa

Epilacja laserowa to jedyny sposób na to, by trwale pozbyć się niechcianych włosków z praktycznie każdej części ciała. Dzisiaj zabiegi laserem cieszą się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że tylko laser pozwala zniszczyć włosy całkowicie. To on sprawia, że skóra pozostaje gładka już na zawsze. To, jak duży to komfort i oszczędność czasu wiedzą z całą pewnością kobiety, które regularnie poddają się zabiegom tymczasowej depilacji. Koniec z nieskutecznymi metodami. Przyszedł czas na trwałą epilację.

 

Jak działa laser motus ax?

Do oczyszczonej skóry przykładana jest głowica. Ta wydziela specjalne wiązki laserowego światła, które wnikają w głąb skóry i docierają aż do mieszków włosowych. Niszczą całą strukturę włosa, łącznie z jego żywą częścią – cebulką. Najważniejsze jest jednak to, że laser motus ax niszczy główny barwnik włosa. To właśnie dlatego z każdym zabiegiem włosów jest coraz mniej, aż w końcu znikają całkowicie.

Oprócz epilacji motus ax, zapraszamy także do zapoznania się z tematem: Laser Vectus Warszawa

 

Innowacja, o której nie słyszałyście

Jeszcze do niedawna szansę na trwałe usunięcie niechcianych włosków miały jedynie osoby, których włoski były ciemne, grube i porastały gęsto. Dzisiaj z epilacji laserowej może korzystać każdy, bez względu na rodzaj włosów. Okazuje się, że motus ax w Warszawie usuwa dokładnie również włoski jasne, rude, siwe, te cienkie i rzadkie. Nie ma znaczenie ich struktura, włosy mogą być zupełnie proste albo mocno pokręcone.

 

Przygotowanie do zabiegu

W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie kwalifikacja do zabiegu. Podczas niej zostanie oceniony stan skóry w okolicy, które ma być depilowana. Zostaną też wykluczone wszelkie przeciwwskazania. Do takich zaliczają się choroby skórne, ciąża, okres karmienia piersią.

Przygotowanie skóry do zabiegu nie jest trudne, ale pacjentka musi przestrzegać kilku zasad. Skóra nie może być opalona – mowa tu o słońcu, ale również kosmetykach brązujących czy solarium. Skóra musi być czysta, niepodrażniona. Włoski nie mogą być dłuższe niż 1 cm, ale nie mogą być też całkiem zgolone.

 

Zabieg epilacji laserowej

Aby pozbyć się owłosienia z jednej okolicy przy wykorzystaniu lasera motus ax, wystarczy około 4 zabiegów. Każdy z nich trwa od kilku do kilkunastu minut i nie boli. Każdy zabieg przeprowadza się w miesięcznych odstępach czasu.

Co ciekawe, zabieg tego rodzaju nie boli, ponieważ głowica laserowa posiada specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Ten innowacyjny sprzęt automatycznie rozpoznaje typ skóry i dopiera idealne parametry. Nie ma tu więc mowy o jakiejkolwiek pomyłce czy ewentualnych powikłaniach.