4 zasady jak przedłużyć życie kosmetykom

kosmetyki

Wiele produktów kosmetycznych, które używamy posiada krótki termin używalności. Przeterminowane kosmetyki mogą powodować alergie i niepożądane skutki, dlatego warto zwracać uwagę na treści zawarte na opakowaniu i stosować się po zaleceń na etykiecie.

Dzisiaj przedstawimy 4 zasady dzięki którym zwiększymy przydatność kosmetyków.

1.Miejsce przechowywania kosmetyku to zdecydowanie jeden z najważniejszych czynników które wpływają na żywotność kosmetyków. Większość z nas trzyma produkty kosmetyczne w łazience jest to duży błąd. Należy chronić produkty przed światłem naturalnym jak i sztucznym. Najlepszym miejscem jest ciemne i chłodne miejsce.

2.Trwałość kosmetyków można przedłużyć w prosty sposób – domykać staranie opakowanie. Źle domknięta tubka czy flakonik napowietrza się przez co produkt szybciej się psuje i traci swoje właściwości. Zawsze zwracaj uwagę na termin ważności od chwili otwarcia opakowania – zwykle wynosi on 12 miesięcy.

3.Kolejna wskazówka dotyczy kupowania przez nas kosmetyków. Nie zalecamy sięgania po produkty które stoją na wystawie podświetlonej halogenami. Najprawdopodobniej kosmetyki stojące w takim miejscu reklamowym nie posłużą nam tak długo jak powinny.

4.Kupując kosmetyki na przecenach warto zapytać dlaczego dane produkty zostają wysprzedane po niższej cenie. Zwykle powodem jest kończący się termin przydatności. Gdy decydujemy się na zakup kosmetyków na promocji wybieraj takie które zdążywszy zużyć nikt z nas nie lub przecież wyrzucać pieniędzy w błoto.