Medycyna estetyczna – jakie zabiegi można wykonywać latem?

usuwanie przebarwień

Lato jest porą roku, w której jesteśmy najbardziej narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Nie bez powodu powstały kremy z wysokim filtrem – są one niezbędne, aby odpowiednio zadbać i ochronić skórę przed działaniem promieniowania UV, które jest bardzo niekorzystne – sprzyja powstawaniu zmarszczek i przebarwień, powoduje poparzenia i podrażnienia skóry. Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej trzeba dużą uwagę zwrócić na aktualną porę roku, ponieważ nie wszystkie zabiegi będą bezpieczne latem. Istnieją jednak takie, które bez przeszkód można wykonać nawet podczas największych upałów.
Niezależnie od pory roku, wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, które wykonywane są za pomocą igieł są możliwe do przeprowadzenia. Takimi zabiegami są zabiegi redukujące zmarszczki, np. z użyciem botoksu (toksyny botulinowej). Kolejnym zabiegiem, do przeprowadzenia którego nie ma żadnych przeciwwskazań w lecie jest bardzo popularny Dermapen. Wykonuje się go, podobnie jak wspomniany wyżej botoks, za pomocą igieł. Igły te wprawiane są w ruch pulsujący i dokonują na skórze mikrouszkodzenia. Dzięki temu tkanka jest pobudzona do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu – substancji odpowiedzialnych za młody wygląd skóry i przeciwdziałanie zmarszczkom. Po takim zabiegu cera ma ładniejszy koloryt, wygląda młodziej, a przeprowadzenie zabiegu jest bardzo prosty w wykonaniu.
_____________________________________________________
Sprawdź klinikę La Nika, która oferuje usuwanie przebarwień (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
_____________________________________________________
Mikrodermabrazja również należy do grupy zabiegów, które można przeprowadzić latem. Polega ona na złuszczaniu naskórka w sposób mechaniczny, warstwa po warstwie. Do jego wykonania używane są kryształy korundu lub głowice diamentowe. Takie złuszczanie świetnie oczyszcza skórę z martwego naskórka oraz nadmiaru sebum. Dodatkowo po mikrodermabrazji zwiększy się wchłanianie dobroczynnych substancji z kremów, maseczek czy toników. Zabiegi nawilżające również będą miały lepszy efekt. Po wykonaniu mikrodermabrazji nakładana jest maseczka kolagenowa dobierana indywidualnie do typu i potrze skóry.
Chcąc, delikatniej niż mikrodermabrazją, złuszczyć skórę latem można sięgnąć po peelingi kwasowe, które można wykonywać latem. Do takich peelingów kwasowych należą kosmetyki na bazie kwasu mlekowego, migdałowego, argaininowego czy azelainowego. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać należy wybrać odpowiednią formę stosowania takich kwasów oraz stężenie. Poleca się zaczynać od delikatniejszych stężeń, z biegiem czasu idąc w stronę coraz bardziej skoncentrowanych kosmetyków, przyzwyczajając w ten sposób skórę do ich działania. Trzba przy takich kuracjach koniecznie pamiętać o używaniu kremów z wysokim filtrem.